Esenyurt’ta ATM’nin sahte para verdiği iddia edildi

Vatandaşlar, sadece 100 TL’lik banknotların sahte olduğunu belirtirken, bu olaylar cep telefonlarıyla kaydedilerek belgelendi. Çevredeki farklı ATM’lerin de zaman zaman sahte para verdiği iddia edildi.

Olay, dün Esenyurt Talatpaşa Mahallesi’nde meydana geldi. Kazım Yılmaz adında bir vatandaş, para çektikten sonra 100 TL’lik banknotların sahte olduğunu fark etti. Aynı anda, başka birçok kişi de benzer şekilde sahte para aldıklarını belirterek ATM’nin önüne gelerek paraları geri yatırdılar. Bölgedeki diğer vatandaşlar da daha önce benzer durumlar yaşandığını hatırlatarak bu anları cep telefonlarıyla kayda aldılar.

ATM’den sahte para çektiğini belirten Kazım Yılmaz, “Para çektikten sonra 100 TL’lik banknotların sahte olduğunu fark ettik. Bir başka vatandaş da aynı durumu yaşadığını söyledi. Paraları iade ettik ancak kısa bir süre sonra başka biri daha sahte paralarla geldi. Diğer vatandaşları da uyararak yetkililerin bu duruma acilen müdahale etmesi gerektiğini düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x